Bellingham, din Chile, aduce DNA-ul alb în Anglia cu un gol în minutul 95

Jude Bellingham a marcat golul până acum în Euro Cup. Când Anglia avea cea mai mare nevoie de vedetele sale, a apărut steaua lui Real Madrid .

Jocul a fost foarte greu pentru echipa engleză și doar Jude și Foden încercau lucruri diferite. În minutul 25 a venit surpriza. Un început prost al echipei lui Southgate s-a încheiat cu primul gol al Slovaciei după un contraatac bun între Strelec și Schranz.

Chilianul din Bellingham

Echipa lui Francesco Calzona a rezistat 70 de minute până a apărut Jude. Anul acesta totul iese în engleză. Jucătorul de la Madrid a adus ADN-ul alb în concentrația engleză . Acela de a nu renunța până în ultimul minut și de a avea încredere până când arbitrul spune că nu mai este timp.

Când mai rămăseseră cinci minute de oprire și cu un minut din timpul regulamentar, o minge plouată a rămas în zonă și pasa cu capul a lui Guehi a fost completată de Jude cu un gol din lovitură de bicicletă.

Cu acest gol, echipa lui Southgate a mers în prelungiri , când Harry Kane a apărut pentru a marca al doilea și a pregătit Anglia cu Elveția pentru sâmbătă, 6 iunie, la ora 18:00, la Berlin.

Puteți urmări toate meciurile de Eurocup în „Marcador Eurocopa” cu ajutorul lui Pablo López și Israel Herraiz .