Planeta fotbalului se predă lui Real Madrid: "Bellingham este deja în țara viselor"

Real Madrid a reușit încă o dată un efort epic de a elimina pe Bayern Munchen pe Santiago Bernabéu și a ajuns în finala Ligii Campionilor de la Wembley datorită dublei lui Joselu în două minute. Un club de fotbal care venerează cuvântul mistic și care a făcut ca presa internațională să rămână fără laude aproape când încearcă să descrie ce este Real Madrid în Europa . „În mijlocul atâtor vedete, a strălucit atacantul centru interogat Joselu”, a fost unul dintre titlurile care rezumă cel mai bine cele văzute aseară. Clubul alb este cu totul altceva atunci când imnul Ligii Campionilor se aude înainte ca mingea să înceapă să ruleze .

Explicația lui Valdano pentru miracolele lui Madrid: „Această generație aliniază stelele” Movistar +

Din Anglia, Franța, Italia, Statele Unite, Brazilia și Argentina nu au ezitat să se predea regelui Europei cu ultima revenire la Santiago Bernabéu . Iată o compilație cu cele mai bune titluri de la instituții media importante precum La Gazzetta dello Sport, Olé, ESPN sau L'Equipe .

Soarele: „Bellingham este deja în țara viselor”

„Jude Bellingham trebuie să se gândească că se află deja în țara viselor, așa cum câștigătorii de 14 ori ai acestei competiții au revenit în joc cu două goluri în trei minute într-un final pulsatoriu. Englezul este în drum spre Londra pe 1 iunie și numai La 90 de minute de a deveni un Galactico complet la sfârșitul unui prim sezon senzațional în Spania.”

La Gazzetta dello Sport: „Obișnuitul Real Madrid”

„Dubla lui Joselu la prelungiri îl trimite pe Ancelotti în finala de pe 1 iunie împotriva lui Borussia Dortmund. Obișnuitul Real Madrid. Obișnuitele nopți europene pentru echipele lui Ancelotti. În ultimele secunde bavarezii au protestat un în afara jocului: De Ligt a marcat, dar tușierul a subliniat o poziție ilegală.

Globoesporte: „În mijlocul atâtor stele, a strălucit atacantul centru chestionat Joselu”

"Real Madrid se află în finala Ligii Campionilor. Cu o revenire incredibilă împotriva lui Bayern Munchen, echipa spaniolă s-a impus cu 2-1 la Santiago Bernabéu și s-a calificat în finala Ligii Campionilor. Rivala în finală Va fi Borussia Dortmund. În mijlocul atâtor vedete, atacantul central chestionat Joselu a strălucit Atacantul spaniol de origine germană a pedepsit pe Bayern Munchen și a întors meciul decisiv în patru minute, profitând de greșeala lui Neuer și finalând „O centrare la Rüdiger Real Madrid în finala Ligii Campionilor 2023/2024.”

Fericirea lui Joselu: „Dacă scoți asta la 3 dimineața când doarme soția mea…” MARCA

Olé: „Cel care se închină cuvântului mistic”

"Cel care se închină la cuvântul mistic. Singurul care, indiferent de ce s-ar întâmpla, pare să ajungă mereu prin a câștiga din cauza tricoului său. Real Madrid se află într-o nouă finală a Ligii Campionilor onorând toate aceste daruri. Va merge pentru a cincisprezecea. titlu împotriva lui Borussia Dortmund Sunt patru fotbaliști care pot rămâne în paginile de aur ale competiției europene de top. la 18 ianuarie 2022). Pe vremea când turneul era cunoscut drept Cupa Campionilor Europeni, Gento l-a câștigat de șase ori: primele cinci ediții (1955-56,1956/57,1957/58,1958/59). ,1959/60) și ultimul din sezonul 1965/66 Cei care își pot atinge nota sunt patru jucători, tot de la Real Madrid: Toni Kroos, Luka Modric, Daniel Carvajal și Nacho.

ESPN: "Madrid este nemuritor"

„Real Madrid, Nemuritorul, revine în timpul opririi împotriva lui Bayern și merge în finală în căutarea celei de-a 15-a Ligi a Campionilor. Real Madrid a trebuit să depășească o performanță monumentală a portarului Manuel Neuer. Portarul a fost cel mai bun de pe terenul lui Bernabéu, făcând mai multe salvari spectaculoase și fiind numele principal în clasamentul echipei germane Pentru a înrăutăți lucrurile, Alphonso Davies a marcat în repriza secundă, care a făcut să reducă la tăcere templul fotbalului spaniol Detaliu: canadianul a început jocul în bancă și a intrat în prima repriză pentru a juca improvizat ca atacant după accidentarea lui Gnabry. Cu toate acestea, Carlo Ancelotti a făcut un joc bun împotriva albilor, care au arătat toată greutatea tricoului și au reușit să revină în ultimele minute. a duelului, Neuer, care fusese erou, i-a dat prost lui Joselu, care tocmai intrase în Bernabéu. Golul a zguduit Bayern, iar KO a venit aproape imediat: centrarea lui Rüdiger și a lui Joselu , „Nemuritorul”, în finala Ligii Campionilor. Acum, albii își vor căuta al cincisprezecelea trofeu la Wembley, în timp ce Dortmund va încerca să câștige al doilea trofeu”.

L'Equipe: "Real Madrid s-a prezentat cu încredere"

„Real Madrid învinge Bayern Munchen și se alătură lui Dortmund în finala Ligii Campionilor datorită unei duble de la Joselu la finalul meciului. Albii l-au eliminat pe Bayern Munchen, miercuri seara, la Santiago Bernabéu, în manșa secundă a semifinalei Ligii Campionilor. -finale, și se va confrunta cu Borussia Dortmund în finala de pe 1 iunie la Wembley după ce a avut în frâu pe Bayern Munchen pe Allianz Arena în timpul meciului prima manșă, Real Madrid s-a prezentat cu încredere și cu o remiză favorabilă teren pentru a ajunge în finală”.

Athletic: „Acesta este Real Madrid, unde chiar și un muncitor ca Joselu poate deveni o legendă”

„Bayern aproape că ar putea vedea Wembley la orizont, dar acesta este Real Madrid, unde chiar și un muncitor precum Joselu poate deveni o legendă a Ligii Campionilor. Două goluri în trei minute de la fostul atacant de la Stoke City l-au înnebunit pe Bernabéu și au condus Madridul la la sfârșitul".

BBC: „O trecere pătrată de la Antonio Rüdiger”

„Real Madrid a obținut o victorie incredibilă în semifinale când două goluri au învins Bayern Munchen și au organizat o finală a Ligii Campionilor împotriva Borussia Dortmund. Bayern părea să se îndrepte spre finală când Alphonso Davies a intervenit și l-a învins pe Andriy Lunin după căpitanul Angliei Harry Kane L-a găsit cu o pasă magnifică, dar Joselu a egalat în minutul 88 când a reacţionat mai repede după ce portarul Bayern Manuel Neuer, care fusese excelent până atunci, a ratat un şut de la poartă. A fost şi mai multă dramă două minute mai târziu când fostul atacant de la Stoke City Joselu a marcat de la șase metri după o pasă în pătrat a lui Antonio Rüdiger.”