Enervarea lui Lamine Yamal se alătură clubului „foarte furios” ai Barcelonei

Fotbal pe Movistar Plus+ a distribuit imaginile „moscheo-ului” lui Lamine Yamal după schimbarea sa la Girona.

Tânărul fotbalist de 16 ani a aruncat la pământ hanoracul care i s-a dat după ce a fost înlocuit de Xavi Hernández în minutul 86 pentru a-l aduce pe Joao Flix la Montilivi, când echipa sa pierdea deja cu 4-2.

Lamine Yamal fusese marele protagonist al lui Bara la Girona cu asistența pentru golul lui Andreas Christensen și pentru forțarea penalty-ului care a făcut scorul 1-2.

De la „asta nu poate fi” al lui Laporta la „sunt foarte supărat” al lui Xavi Hernndez în Montilivi

Mari Carmen Torres a relatat în ziarul MARCAJoan Laporta, „asta nu poate fi”, l-a lăsat supărat pe Montilivi după înfrângerea primită de FC Barcelona care a pus avantajul lui Real Madrid în avantaj.

Xavi: „În ultimele 20 de minute, nu am fost la nivelul pe care îl cere a fi jucător Bara

Xavi, care nu a ezitat să-și arate jucătorii, a ajuns și el „foarte supărat” după scorul de 4-2 cu Girona: „În ultimele 20 de minute nu am fost la nivelul cerut pentru a fi jucător de la Barça. Facem erori flagrante care nu corespund la nivelul jucătorilor și al clubului, și nu este prima dată când am senzația că e foarte greu să concurezi multi fotbalisti.