Joselu duce Madrid la Wembley

Încă o noapte magică la Bernabu. A scrie o carte. Cum face Madridul? Incredibil. Nu sunt cuvinte. La două minute de la final, despre care se spune că va fi curând, era pe stradă, eliminat. La două minute distanță! Și trei minute mai târziu era în finala de la Wembley. Vezi ca să crezi. Este fotbal sau este magie? Este fotbal, fără îndoială. Dacă meciul s-ar fi încheiat 0-1 ar fi fost nedrept pentru că

Madrid a fost mai bun decât Bayern Munchen, spre deosebire de prima manșă. A ratat golul, deși a avut mai multe ocazii (unele dintre ele au fost clare, ca una din

Vincius

) pentru a trece înainte pe tabela de marcaj. Și totuși a fost

Davies

, posibil madrilen în sezonul viitor, care a început jocul de pe bancă, care l-a deschis. Cu un gol grozav, adică. Lumea s-a prăbușit pe Madrid când a marcat Bayern. Logic. Nu mă jucam să fiu eliminat. Vincius a fost un coșmar pentru apărarea bavareză, dar acolo era

Neuer

să strice toate încercările lui Madrid. Și apoi au venit schimbările.

Ancelotti

Are ceva, nu există nicio îndoială. El este binecuvântat. Cine a crezut asta

Joselu

Avea să fie Terminator? Iar Joselu, oricum, care deja făcuse destule pentru cât l-a costat pe Madrid, era însărcinat să ducă Madridul

Wembley

cu două goluri de la un atacant centru pur. Pentru a face val. Scorul 1-1 a fost isteț, profitând de un scurt rebond al lui Neuer, poate singura greșeală a portarului german în toată egalitatea. Iar când prelungirile erau deja luate în considerare, scorul a venit 2-1…deși trebuia să dea