„Dacă Vinicius câștigă un Balon de Aur, o să-ți rupi părul”

În această seară am trăit din nou o noapte magică în Liga Campionilor la Santiago Bernabu. Returul semifinalelor din topul competiției europene dintre Real Madrid și Bayern a ajuns pe stadionul alb după ce rezultatul din prima manșă nu a decis nimic, s-a încheiat cu un 2-2. Înainte de meci, eram clar cu toții că va fi o noapte istorică , dar rezultatul ne-a surprins din nou.

Nemții au luat conducerea în repriza secundă cu un gol grozav al lui Alphonso Davies , atât de mult încât i-a lăsat pe bărbații lui Ancelotti „pe frânghii”, dar această echipă se află în aceste momente în care se simte confortabil și asta a fost demonstrat, întrucât în ultimele minute cu două goluri, ambele de la Joselu, meciul și egalitatea au revenit , ajungând din nou în finala Ligii Campionilor , de data aceasta la Wembley și împotriva lui Borussia Dortmund.

Ibai despre Balonul de Aur pentru Vinicius

Atacantul cu dubla sa a fost cheia pentru Real Madrid pentru a realiza o nouă performanță în Liga Campionilor , dar fără îndoială, MVP -ul meciului a fost Vinicius , care a devenit coșmarul lui Kimmich și Bayern datorită incursiunilor sale constante de-a lungul stângii. aripă care nu a încetat să genereze pericol pentru oamenii lui Ancelotti.

Pe lângă această performanță de „star mondială”, în prima manșă a fost deja decisiv cu o dublă la Allianz Arena și în acest sezon a adăugat un număr mare de goluri și pase decisive , ceea ce înseamnă că s-a „plasat” în lupta pentru următorul Balon de Aur în care au fost deja implicați jucători precum Kane, Mbapp și însuși Bellingham.

Ieri, Ibai Llanos a reacționat ca de obicei la meci și a vorbit tocmai despre această posibilitate, subliniind că dacă Real Madrid câștigă Liga Campionilor și Brazilia face treabă bună în Copa América, este marele candidat. În plus, a făcut referire la criticii brazilianului: „Dacă Vinicius câștigă un Balon de Aur, va fi un moment de furie… O să-ți rupi părul”.