Media League pe poziţia a şasea

Real Sociedad ajunge la această nouă pauză pe poziţia a şasea în clasamentul LaLiga, unde a fost în 15 din cele 30 de meciuri jucate şi unde, având în vedere distanţele în sus şi în jos, îşi propune să termine, cu excepţia unei urcări sau scăderi în restul Campionatul. Victoria lui Atlético s-a îndepărtat de locul patru în Liga Campionilor, iar înfrângerea lui Betis îi ține departe de locul șapte, Athletic pe locul cinci cu încă șapte puncte.

La Real nu a început bine această LaLiga 2023-24, deoarece în primele cinci zile s-a mutat de la mijlocul tabelului până jos , fiind al zecelea, al treisprezecelea, al doisprezecelea, al zecelea din nou și al unsprezecelea, adăugând o singură victorie. Cei trei pe care i-a legat mai târziu au urcat-o pe poziţia a cincea , după ce a trecut pe locurile opt şi şase.

Txuriurdin a fost din nou pe locul șase înainte de a recupera locul cinci, pe care l-a repetat înainte de a cădea pe locul șapte, urcând pe locul șase, prima, iar apoi pe a cincea, după ziua 16, ultima în care a fost atât de mare.

Și adevărul este că Real a ocupat apoi poziția a șasea până la a 23-a dată a campionatului, coborând pe locul șapte în următoarea, revenind pe locul șase, apoi fiind din nou pe locul șapte în două și acum având același număr de victorii după trei victorii consecutive. pe locul al șaselea unde are deja 15 zile, jumătate din cele 30 pe care le-am avut .

Aceeași distanță până la locurile cinci și șapte

Echipa lui Imanol Alguacil, dacă te uiți în sus, are șapte puncte în spatele lui Athletic , care va trebui să vadă cum iese din finala Cupei care se va disputa sâmbătă aceasta, în timp ce locul patru s-a îndepărtat deja la nouă puncte, după victoria lui Atlético. pe luni.

Dacă te uiți în jos, vezi pe Betis la șapte puncte în urmă și pe Valencia cu opt, cu un joc în mână. Pare greu de atins sau de atins, dar cu 24 de puncte de jucat orice este încă posibil.