Încă o accidentare la Manchester City! După Walker și Akanji, Stones cade

Nu este o pauză bună FIFA pentru Manchester City. Două jocuri pe echipă… și deja sunt trei accidentați. Kyle Walker a lipsit împotriva Braziliei, Akanji a făcut-o în preajma duelul cu Elveția și, acum, este John Stones. Fundașul central a fost accidentat la 8 minute de la meciul cu Belgia de marți.

Tânărul de 29 de ani a fost înlocuit de Joe Gomez de la Liverpool în doar 10 minute de meci… suferind o problemă la glezna dreaptă.

În urmă cu câteva zile, Walker a suferit o problemă cu ischio-coarbe în prima repriză a înfrângerii cu 1-0 a echipei lui Gareth Southgate în fața Braziliei dar nu pare prea grav… deși va fi o îndoială pentru meciul decisiv de duminică împotriva lui City. Același lucru se întâmplă și cu Akanji, el iese înainte de duelul cu Irlanda.

Vestea bună a venit din Norvegia unde Haaland , care a suferit o lovitură într-unul dintre primele antrenamente din această pauză, a putut începe în cele două amicale. Desigur, a ratat un penalty împotriva Slovaciei.