Man United a remizat 3-3 la Galatasaray, după greșelile lui Onana care au afectat speranțele de calificare în Liga Campionilor

Ambițiile lui Manchester United în Liga Campionilor erau în echilibru după ce echipa engleză a remizat cu 3-3 la Galatasaray , în ciuda faptului că a menținut de două ori un avantaj de două goluri într-o atmosferă febrilă miercuri.

United a fost cu 2-0 înainte după 18 minute după loviturile lui Alejandro Garnacho și Bruno Fernandes și apoi 3-1 în urma golului lui Scott McTominay în minutul 55.

Din greșeală pentru primul gol al lui Galatasaray al lui Hakim Ziyech la o lovitură liberă, portarul United, Andre Onana, a mai greșit o piesă oprită de către lateral în propria plasă pentru a readuce gazdele în ea la 3-2.

Muhammed Kerem Akturkoglu a controlat apoi o minge fină în adâncime a lui Ziyech și a reușit un șut în creștere pe lângă Onana în minutul 71 pentru a câștiga un punct pentru Galatasaray, care a menținut echipa turcă cu un punct în fața lui United, care a rămas pe ultimul loc.

United trebuie să învingă acum deja calificat Bayern Munchen în runda finală a meciurilor din Grupa A în două săptămâni pentru a avea șansa de a avansa pe locul doi.

O afișare uriașă cu cuvintele „Bine ați venit în iad” a dominat o parte a stadionului Ali Sami Yen înainte de începerea loviturii, un semn din cap de acum 30 de ani, când fanii lui Galatasaray i-au salutat pe jucătorii lui United cu același mesaj pe aeroportul din Istanbul, înaintea unui meci din Liga Campionilor. .