Tragerea la sorți din Europa League și conferință: program și unde să urmăriți la TV rivala lui Betis din optimile de finală

Am ajuns la jumătatea competiției europene de fotbal , moment în care jumătate din echipele din fiecare dintre competiții, Liga Campionilor, Liga Europa și Conferință, sunt eliminate din turneu.

La orizont sunt fazele finale ale fiecăreia dintre ele, eliminatori dublu care ne vor oferi finaliștii pentru trei meciuri unice care, la rândul lor, vor determina care vor fi echipele care vor domni în competițiile europene .

Dar, înainte de toate acestea, vine unul dintre cele mai speciale momente ale anului în materie de fotbal european: galele care vor determina primele perechi ale fazelor finale.

Aceste extrageri vor avea loc luni, 18 decembrie . Mai jos vă spunem detaliile despre ora și cum puteți urmări aceste gale, care vor avea loc la Casa Fotbalului European din Nyon, Elveția.

Programul extragerii Europa League

Tragerea la sorți pentru stabilirea meciurilor din optimile de finală din Europa League va avea loc luni, 18 decembrie, la ora 13.00 (ora Peninsula Spaniolă).

Unde să urmăriți extragerea Ligii Europa

Tragerea la sorți poate fi urmărită în direct la televizor prin Movistar+ . Dacă preferați, îl puteți urmări în direct prin MARCA.com sau Radio MARCA , unde vom analiza toate detaliile traversărilor.

De asemenea, puteți citi pe site-ul nostru toate detaliile despre cum funcționează extragerea Europa League .

Programul extragerii Ligii conferințelor

Extragerea Ligii Conferințelor va începe la o oră după tragerea la sorți a Ligii Europa: va fi, așadar , luni, 18 decembrie, la ora 14:00 (ora peninsulară Spaniolă), când începem să cunoaștem diferitele cruci ale celei de-a treia competiții din Europa.

Extragerea Europa League și conferință: program și d

Unde să urmăriți extragerea Ligii de Conferințe

La fel ca extragerea Ligii Europa, o puteți urmări în direct la televizor prin Movistar+ . În plus, la MARCA.com și Radio MARCA vă vom spune toate detaliile despre acesta.

Echipe clasificate în optimile de finală din Europa League

Primii din fiecare grupă nu vor fi în potul de luni viitoare, deoarece s-au calificat deja direct în optimile de finală.

Prin urmare, optimile de finală vor fi jucate de echipele care au căzut din Liga Campionilor pe locul trei în grupă împotriva celei de-a doua din fiecare grupă Europa League.

Echipe calificate din Liga Campionilor:

  • Galatasaray
  • Obiectiv
  • Sporting Braga
  • Benfica
  • Feyenoord
  • Milano
  • Baieti tineri
  • Shakthar Donețk

Echipe clasate pe locul doi în grupă în Europa League

  • Sporting din Portugalia
  • Toulouse
  • Stade Rennais
  • Roma
  • Qarabag
  • Freiburg
  • O. Marsilia
  • Sparta Praga

Echipe clasificate în optimile de finală din Europa League

Acestea sunt echipele care au terminat pe primul loc în grupa lor și se califică automat în optimile de finală ale Ligii Europa:

  • Atalanta
  • Liverpool
  • Bayer Leverkusen
  • Villarreal
  • Slavia Praga
  • West Ham
  • Brighton
  • Rangers


source

Scroll to Top