Liverpool a marcat de două ori târziu pentru a învinge Wolverhampton cu 3-1 în Premier League

Liverpool a marcat două goluri cu întârziere sâmbătă pentru a asigura o victorie din spate cu 3-1 împotriva Wolverhampton în Premier League .

În urma cu 1-0 la pauză, la un gol de Hwang Hee-Chan la Molineux, echipa din Merseyside a respins prin Cody Gakpo și Andy Robertson înainte de un autogol al lui Hugo Bueno în timp adăugat.

Liverpool este neînvins după cinci meciuri în acest sezon și s-a mutat în fruntea tabelului deasupra lui Manchester City , care joacă mai târziu în cursul zilei.

A fost un început impresionant pentru echipa lui Jurgen Klopp , care a ratat calificarea în Liga Campionilor sezonul trecut pentru prima dată din 2016.

A fost a patra victorie consecutivă a lui Liverpool după ce a remizat cu Chelsea în primul meci al campaniei.

Dar jocul nu a mers conform planului de la început, Hwang deschizând scorul în minutul al șaptelea pentru a oferi gazdelor un avantaj pe care l-a păstrat până la pauză.

Gakpo a egalat scorul la 10 minute din a doua repriză pentru primul său gol de la Liverpool al sezonului.

Robertson l-a concediat pe Liverpool în față în 85 și autogolul lui Bueno a pus capăt oricărei speranțe de revenire la Wolverhampton în 91.