Furia unui ultra Darmstadt pe jucătorii săi: au rămas tăcuți și au ascultat

Darmstadt are un sezon de uitat . Actualul final al Bundesliga a suferit o înfrângere dureroasă împotriva lui Augsburg.

În primele 29 de minute au primit cinci goluri împotriva echipei vizitatoare. Un rezultat voluminos la pauză care a servit la „îmbunătățire” în repriza secundă unde au primit un singur gol. Phillip Tietz fiind cel care a deschis scorul în minutul al doilea și l-a închis în minutul 84.

Aplecați-vă capul și acceptați criticile

Cu a doua cea mai grea înfrângere a sezonului, în spatele scorului de 8-0 primit pe Allianz Arena împotriva lui Bayern , suporterii nu au ezitat să-și arate furia, iar liderul grupării ultrașilor de la Darmstadt a sărit să strige la jucători.

Nici jucătorul, nici staff-ul antrenor nu au spus nimic, toată lumea a tăcut, urmărind discursul fanului. Întregul Merck-Stadion am Bollenfalltor a rămas tăcut cu fluiere timide în cele două minute în care a durat lupta.

Cu 30 de puncte de jucat, Darmstadt mai are o șansă să se salveze. Este la patru puncte distanță de playoff-ul pentru retrogradare în Bundesliga 2 și la 12 puncte în spatele Bochum, Union Bern și Wolfsburg .