Boxing Day: Manchester United organizează o revenire captivantă în a doua repriză pentru a învinge Aston Villa cu 3-2

M anchesterul United a organizat o revenire captivantă în repriza secundă pentru a învinge Aston Villa cu 3-2 în Premier League, marți, după ce a primit două goluri în cele 26 de minute pe Old Trafford.

În primul joc de când miliardarul britanic Jim Ratcliffe a acceptat să cumpere o miză de până la 25% din cei 20 de ori campioni ai ligii, echipa lui Erik ten Hag a început îngrozitor și a fost huiduită de propriii fani în prima repriză.

Dar a schimbat complet atmosfera cu două goluri ale lui Alejandro Garnacho și un câștigător de la Rasmus Hojlund.

În fața celui care urmărește Dave Brailsford, despre care se așteaptă să joace un rol proeminent în conducerea departamentului de fotbal al lui United, ca parte a noii sale structuri, Villa a trecut înainte prin John McGinn și Leander Dendoncker în minutele 21 și 26.

Brailsford, care este directorul sportiv al INEOS Sport de la Ratcliffe, s-a așezat pe scaunele directorilor de pe stadion și ar fi auzit batjocuri puternice după ce Dendoncker i-a dublat avantajul lui Villa, în timp ce fanii de la oaspeți au cântat „Old Trafford is falling down” și l-au provocat pe Ten Hag cu scandări. de „Ești concediat (demis) dimineața”.

Dar United a reînviat după pauză, iar golul lui Hojland a stârnit sărbători sălbatice din partea fanilor gazdei, Ten Hag urmând exemplul pe margine.