Al-Khelaifi se predă lui Luis Enrique

Nasser Al Khelaifi a vorbit pe larg într-un interviu cu Marion Bartoli, la programul RMC Sport „Bartoli Time” , în care președintele PSG a lăudat munca lui Luis Enrique și a reamintit încă o dată schimbarea de ciclu care se realizează. Cu toate acestea, după mai bine de zece ani la cârma echipei pariziene, liderul Qatar își amintește de importanța venirii unor jucători precum Ibrahimovic, Neymar și Messi în plasarea clubului la nivel global.

Laudă pentru Luis Enrique

"Sunt mândru de antrenorul nostru, care face o treabă fantastică. Face o treabă incredibilă pentru a construi toate acestea. Nu sunt doar rezultate, ci și cum jucăm, strategie, viziune. Sunt și foarte mândru de sport. regizor (Luis Campos), "care face și o treabă fantastică. Și, la rândul său, a tuturor jucătorilor."

Victoria împotriva Realului

"Suntem foarte fericiți. Mulțumesc și fanilor noștri, au fost incredibili împotriva lui Real Sociedad. Sunt mândru de ei. Au creat o atmosferă incredibilă. Este o atmosferă foarte complicată acolo, dar sincer, credeți-mă, nu m-am gândit Le-aș auzi. Dar acolo s-au auzit și tare și clar și sunt foarte mândru de ei”.

Ibra, Messi, Neymar ca șoferi

"Asta fac parte din proiect, jucători grozavi care sunt și jucători foarte buni. Nu sunt doar nume, sunt incredibili, cei mai buni jucători din lume. Este o onoare că au jucat pentru echipa noastră, pentru clubul nostru, evident, și a fost, de asemenea, parte din strategie. Acum avem un nou ciclu. Dar, evident, toate acestea ne fac mândri. Și mai sunt acei jucători pe care nimeni nu credea că îi va vedea vreodată în tricoul PSG."

Cea mai tânără echipă din sferturile Ligii Campionilor

"Liga Campionilor este o poveste lungă. Poate că vom vorbi despre asta în viitor. Am spus la începutul sezonului că ne dorim să construim o echipă pentru viitor. O echipă care poate juca împreună încă șase sau opt. ani. Avem cel mai tânăr jucător din sferturile de finală. Avem cea mai tânără echipă din cele mai bune zece cluburi din Europa. Asta ne face mândri și este grozav că urmăm această strategie cu jucători tineri, și francezi, pentru a realiza maxim posibil.Toată lumea a văzut ultimul joc”.

Scroll to Top